The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Trending products
The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Elliana
Sku. 001742
The Elliana
Polyester fleece (200 gr/m2) beanie.
For printing options - Sku. 1741
Artwork design - 15 colours maximum
| Product dimensions (L x W x H) | 225.0 x 220 x 210 mm |
|---|---|
| Materials | Fleece 200vgsm Non Anti-Pilling |
| Net weight | 34 gr |
| Commodity code | 6505009000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 140 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 2,240 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 555 x 350 x 350 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 6 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.