The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Trending products
The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Maddison
Sku. 001743
The Maddison
Polyester fleece (200 gr/m2) scarf.
For embroidery options - Sku. 1744
| Product dimensions (L x W x H) | 1500 x 250 x 1.0 mm |
|---|---|
| Materials | Fleece 200vgsm Non Anti-Pilling |
| Net weight | 68 gr |
| Commodity code | 6117100000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 160 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 1,440 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 510 x 395 x 730 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 11.6 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.