The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Popular search terms
3076 9121 CHOCOLATE earbuds highlighter jelly kayring keyring in box notebook PORTFOLIOTrending products
The Solana
Sku. 005140
The Solana
Wire bound PP covered sixty five page notebook (approx. A5) and pen loop with plastic ballpen with blue ink.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 175.0 x 7.0 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Paper, PP 0.7 mm |
| Net weight | 186 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 80 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 2,400 |
| Cadmium |
|---|
| EN71-3 |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 410 x 370 x 225 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.54 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.