The Clyde
Frosted toiletry bag
sign in to view pricing
sku. 006447
3 colours
The Orion
Sku. 1041523
The Orion
Cap with six panels and an adjustable metal buckle
For printing options - Sku. 1041522
Artwork design - 15 colours maximum
| Product dimensions (⌀) | 580 mm |
|---|---|
| Materials | Alloy, Polyester, Stainless steel, PE, Suede |
| Net weight | 14 gr |
| Commodity code | 6505003000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 1,800 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Lead |
| OEKO |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 750 x 450 x 380 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.5 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.