The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Trending products
The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Posh Café
Sku. 1355999
The Posh Café
Meet Pøsh Café, the tumbler that’s as smart as it is stylish. Made from recycled stainless steel, it’s a step toward a more sustainable lifestyle without compromising on convenience or performance.
The BrandCharger Posh Café travel mug features triple-layer Coppertech insulation to keep drinks hot for 4 hours, cold for 12 hours, and iced for 18 hours. With a 510ml capacity it features the Push-to-SipTM SmartCap, this innovative lid opens with a simple push and seals with a satisfying click—no spills, no stress. FDA-approved, and BPA-free and dishwasher safe for everyday use (print not guaranteed)
| Product dimensions (H) | 180 mm |
|---|---|
| Materials | PC, Silicone, Polypropylene, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 318 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 525 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 505 x 505 x 215 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 11 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.