The Nestor
Anti-stress dice
sign in to view pricing
sku. 003690
1 colour
Popular search terms
003690 Gold puzzles scale Stress Cube The Kirby timer usb cables Wooden coasters with NFC chip golfThe Jordan
Sku. 008196
The Jordan
Retractable camp light with three COB light strips. The light has metal holders on either side. Batteries included.
| Product dimensions (H) | 140 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 139 gr |
| Commodity code | 8513100000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 3 x UM4-AAA-LR03 |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 1,440 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| IEC 62471 |
| PAHs |
| RoHS |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 395 x 255 x 470 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.84 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.