The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Trending products
The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Lisa
Sku. 009128
The Lisa
Cotton twill cap with five panels and an adjustable plastic fastening.
For embroidery options - Sku. 9129
| Product dimensions (H) | 10 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton Twill 23x23 |
| Net weight | 41 gr |
| Commodity code | 6505003000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 300 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 3,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 630 x 540 x 320 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.2 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.