The Aliza
Laptop backpack
sign in to view pricing
sku. 008456
1 colour
Popular search terms
1273146 pen Water bottle token Fan Beach Blanket COIN KEYRING cork and cotton darleneThe Solace
Sku. 1439248
The Solace
Cooler box with a 13 litre capacity. Made with durable, lightweight materials (PU/PE) that resist moisture, chemicals and everyday wear for long-lasting performance. Designed to keep contents warm for 4 to 5 hours or cold for 8 to 12 hours. Features a sturdy handle for easy carrying.
| Product dimensions (L x W x H) | 330 x 290 x 250 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP, EPS |
| Net weight | 1350 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 4 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 48 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 580 x 360 x 520 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.7 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.