The Gillian
Skipping rope
sign in to view pricing
sku. 005396
1 colour
Popular search terms
1273146 pen Water bottle token Fan Beach Blanket COIN KEYRING cork and cotton darleneTrending products
The Sunkissed
Sku. 1439227
The Sunkissed
Cooler box with 4 litre capacity. Made with durable, lightweight materials (PU/PE) that resist moisture, chemicals and everyday wear for long-lasting performance. Designed to keep contents warm for 4 to 5 hours or cold for 8 to 12 hours. Features a sturdy handle for easy carrying.
| Product dimensions (L x W x H) | 260 x 160 x 185.0 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP, EPS |
| Net weight | 650 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 12 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 360 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 588 x 340 x 578 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 9 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.