The Nestor
Anti-stress dice
sign in to view pricing
sku. 003690
1 colour
Popular search terms
003690 Gold puzzles scale Stress Cube The Kirby timer usb cables Wooden coasters with NFC chip golfThe Misty
Sku. 007599
The Misty
Cotton apron.
For printing options - Sku. 7600
Artwork design - 15 colours maximum
| Product dimensions (L x W x H) | 900 x 650 x 3.0 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton 180 gsm |
| Net weight | 136 gr |
| Commodity code | 6211421000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 1,600 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Formaldehyde |
| ISO105-X12:2001 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 540 x 330 x 320 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.23 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.