The Arturo
High visibility safety jacket
sign in to view pricing
sku. 006541
2 colours best seller
Popular search terms
1273146 pen Water bottle token Fan Beach Blanket COIN KEYRING cork and cotton darleneTrending products
The Arturo
High visibility safety jacket
sign in to view pricing
sku. 006541
2 colours best seller
The Aya
Telescopic flash light
sign in to view pricing
sku. 006639
5 colours best seller
The Zeno
Recycled stainless steel single walled bottle (500ml)
sign in to view pricing
sku. 1349361
8 colours best seller new
The Liora
Sku. 1207914
The Liora
Cotton 5 panel cap with a washed finish and adjustable brass buckle
For printing options - Sku. 1207915
Artwork design - 15 colours maximum
| Product dimensions (L x W x H) | 260 x 210 x 130 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Polyester |
| Net weight | 66 gr |
| Commodity code | 6505003000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 2,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 750 x 450 x 190 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.7 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.