The Nestor
Anti-stress dice
sign in to view pricing
sku. 003690
1 colour
Popular search terms
003690 Gold puzzles scale Stress Cube The Kirby timer usb cables Wooden coasters with NFC chip golfThe Danika
Sku. 003675
The Danika
Keep your fruit fresh and bruise-free. Perfect for lunches, snacks, or picnics, this compact storage box securely fits your fruit in place, preventing any damage during transport.
| Product dimensions (⌀ x H) | 107 x 89.0 mm |
|---|---|
| Materials | PP |
| Net weight | 50 gr |
| Commodity code | 3923100000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 72 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 1,008 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| Cadmium |
| Food Safe |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 450 x 345 x 600 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 4.88 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.