The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Popular search terms
3076 9121 CHOCOLATE earbuds highlighter jelly kayring keyring in box notebook PORTFOLIOTrending products
The Evangeline
Sku. 1015150
The Evangeline
Notebook with a recycled cardboard cover, 160 lined pages, elastic band to keep closed and a ribbon bookmark.
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 10 x 210 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Rubber, Recycled paper |
| Net weight | 290 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,800 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 355 x 335 x 245 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.6 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.