The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Popular search terms
3076 9121 CHOCOLATE earbuds highlighter jelly kayring keyring in box notebook PORTFOLIOTrending products
The Hudson
Sku. 1042028
The Hudson
Recycled milk carton notebook with 80 lined sheets. Made from 70% recycled milk cartons and 30% recycled paper. Includes the milk carton hot stamp logo on the base of the cover.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 140 x 13.0 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Rubber, Recycled paper, Recycled Milk Cartons |
| Net weight | 300 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 1,500 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Lead |
| OEKO |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 375 x 330 x 240 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.