The Imogen
OEKO-TEX® cotton shopping bag (220gsm/6.49oz)
sign in to view pricing
sku. 1161747
1 colour
Trending products
The Imogen
OEKO-TEX® cotton shopping bag (220gsm/6.49oz)
sign in to view pricing
sku. 1161747
1 colour
The Tarek
Recycled PU notebook with ballpen gift set (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 1274009
3 colours
The Kasos
Cotton shopper. (330gsm/9.73oz)
sign in to view pricing
sku. X201003
1 colour eco friendly
The Debee
Sku. 004089
The Debee
Manual polyester storm proof vented umbrella (210T) with a metal frame and shaft, foam handle; includes a matching carrying sleeve.
| Product dimensions (H) | 1010 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Polyester, Polyester 210T |
| Net weight | 491 gr |
| Commodity code | 6601992000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 24 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 576 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 1025 x 240 x 180 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 12 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.