The Imogen
OEKO-TEX® cotton shopping bag (220gsm/6.49oz)
sign in to view pricing
sku. 1161747
1 colour
Trending products
The Imogen
OEKO-TEX® cotton shopping bag (220gsm/6.49oz)
sign in to view pricing
sku. 1161747
1 colour
The Tarek
Recycled PU notebook with ballpen gift set (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 1274009
3 colours
The Kasos
Cotton shopper. (330gsm/9.73oz)
sign in to view pricing
sku. X201003
1 colour eco friendly
The Melisande
Sku. 004096
The Melisande
Automatic polyester (210T) umbrella with silver coloured underside, metal frame, foam handle and a push button closing.
| Product dimensions (H) | 852.0 mm |
|---|---|
| Materials | EVA, Polyester 190T |
| Net weight | 340 gr |
| Commodity code | 6601992000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 24 |
| Number in inner carton | 12 |
| Number on pallet | 576 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 880 x 205 x 180 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.9 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.