The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Popular search terms
3076 9121 CHOCOLATE earbuds highlighter jelly kayring keyring in box notebook PORTFOLIOTrending products
The Bohdi
Sku. 1042030
The Bohdi
Recycled milk carton notebook with 80 lined sheets. Made from 70% recycled milk cartons and 30% recycled paper. Includes the milk carton hot stamp logo on the base of the cover.
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 90 x 13.0 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Rubber, Recycled paper, Recycled Milk Cartons |
| Net weight | 150 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 3,600 |
| Cadmium |
|---|
| Lead |
| OEKO |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 430 x 330 x 220 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.