The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
Popular search terms
1060 3018 3076 3609 bottle bottle opener Brandcharger caps Ceramic mug collapsible bottleTrending products
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Christian
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in to view pricing
sku. 971877
5 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Braiswick
Sku. 003076
The Braiswick
Introducing the Soft Feel Notebook, the ultimate companion for anyone who loves to write, doodle, or sketch! This notebook is designed to offer a luxurious and comfortable writing experience, thanks to its ultra-soft cover that feels amazing to touch.
Made with high-quality materials, the Soft Feel Notebook features a durable yet flexible cover, making it easy to carry and use. The pages (70gsm) are also of the highest quality, ensuring a smooth and seamless writing experience.
Approx. A5, 96 creamy-white lined pages, PU cover, coloured ribbon marker & elastic nylon band.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 140 x 15.6 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Paper, PU |
| Net weight | 281 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,500 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 430 x 320 x 240 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.3 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.