The Nestor
Anti-stress dice
sign in to view pricing
sku. 003690
1 colour
Popular search terms
003690 Gold puzzles scale Stress Cube The Kirby timer usb cables Wooden coasters with NFC chip golfThe Santosh
Sku. 008248
The Santosh
Food grade ABS and PC Electric blender. The cup has a capacity of 320 ml, with six blender blades at the bottom. Charging port: 5V / 1.5A. Battery: 2000mAh / 3.7 V. Motor speed up to 22000 rpm (without load).
| Product dimensions (H) | 235.0 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, PC, Stainless steel 301 |
| Net weight | 561 gr |
| Commodity code | 8509400000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-ion |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 24 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 576 |
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| Bisphenol A (BPA) |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| Food Safe |
| LFGB |
| MSDS |
| PAHs |
| Phthalates |
| RoHS |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| SCCP |
| SVHC's |
| UN38.3 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 660 x 265 x 268 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 14.1 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.