The Nestor
Anti-stress dice
sign in to view pricing
sku. 003690
1 colour
Popular search terms
003690 Gold puzzles scale Stress Cube The Kirby timer usb cables Wooden coasters with NFC chip golfThe Sylvan
Sku. 1206871
The Sylvan
Wooden kitchen tool set, including a stainless steel grater, spatula and pizza cutter. Packed in a cotton drawstring pouch. Not dishwasher safe
| Product dimensions (L x W x H) | 260 x 145.0 x 25.0 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Stainless steel, Beech wood |
| Net weight | 242 gr |
| Commodity code | 8215201000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 1,200 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 325 x 285 x 300 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 11 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.