The Nestor
Anti-stress dice
sign in to view pricing
sku. 003690
1 colour
Popular search terms
003690 Gold puzzles scale Stress Cube The Kirby timer usb cables Wooden coasters with NFC chip golfThe Caius
Sku. 976593
The Caius
Glass oil spray dispenser with stainless steel lid. 100ml capacity. Individually packaged in a brown paper box.
| Product dimensions (L x W x H) | 42.0 x 42.0 x 180 mm |
|---|---|
| Materials | Acrylic, Glass, Paper, Polythylene terephthalate |
| Net weight | 220 gr |
| Commodity code | 8210000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 2,100 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Foodcontact |
| Leachable Lead & Cadmium |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 540 x 320 x 210 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.2 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.