The Kasimira
Fabric fan
sign in to view pricing
sku. 006510
2 colours
The Ripple
Sku. 1455411
The Ripple
Polyester pouch with Velcro closure, designed for keys and cards. Made with recycled PET (rPET) and PU. Features integrated RFID protection to prevent skimming or unauthorized access to keys. Includes an internal keychain for secure storage and a Velcro flap.
| Product dimensions (L x W x H) | 130 x 80 x 10 mm |
|---|---|
| Materials | rPET |
| Net weight | 27.3 gr |
| Commodity code | 4202329090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 3,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 360 x 270 x 160 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 4 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.