The Juno
Cooler bag
sign in to view pricing
sku. 007521
5 colours best seller
Popular search terms
cooler cosmetic cosmetic bag fan foldable foldable water ice bucket mint green pointer ponchoThe Martha
Sku. 1042892
The Martha
Recycled milk carton notepad with 70 lined sheets, pen loop and matching ballpen with blue ink. Made from 70% recycled milk cartons and 30% recycled paper. Includes the milk carton hot stamp logo on the backside of the cover.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 82.0 x 12.0 x 140 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Cardboard, Copper, Polyester, Rubber, Iron, PP, PLA, Recycled paper, Recycled Milk Cartons |
| Net weight | 90 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 4,320 |
| Cadmium |
|---|
| Lead |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 420 x 350 x 225 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.2 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.