The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Popular search terms
3076 9121 CHOCOLATE earbuds highlighter jelly kayring keyring in box notebook PORTFOLIOTrending products
The Samira
Sku. 671497
The Samira
RPET and PU Notebook with elastic closure and ribbon bookmark. Notebook has 80 lined pages of 70gsm paper.
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 15.0 x 210 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, rPET |
| Net weight | 250 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,800 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| OEKO |
| PCP |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 375 x 340 x 240 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.6 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.