The Laurel
Syringe text marker
sign in to view pricing
sku. 001060
1 colour
Popular search terms
1273146 pen Water bottle token Fan Beach Blanket COIN KEYRING cork and cotton darleneSku. 1439347
Transparent Tritan bottle with a coloured lid and 750 ml capacity. Includes a push button to open and a carrying handle.
| Product dimensions (H) | 275.0 mm |
|---|---|
| Materials | Iron, PP, Silicone, Tritan |
| Net weight | 153.5 gr |
| Commodity code | 3924900090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 800 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 390 x 390 x 570 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.6 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.