The otto
Anti-stress ball
sign in to view pricing
sku. 003965
7 colours
Popular search terms
keyring pencils 003690 Gold golf 1349524 E1063_08 Stress Cube The Kirby usb cablesThe Nestor
Sku. 003690
The Nestor
PU foam anti stress decision maker with one empty side for printing purposes.
This item can only be printed in the colours black, white, gold or silver.
| Product dimensions (L x W x H) | 48.0 x 48.0 x 48.0 mm |
|---|---|
| Materials | PU Foam |
| Net weight | 25 gr |
| Commodity code | 3926909700 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 250 |
| Number in inner carton | 125 |
| Number on pallet | 5,000 |
| Cadmium |
|---|
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 300 x 300 x 590 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.08 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.