The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
Popular search terms
1060 3018 3076 3609 bottle bottle opener Brandcharger caps Ceramic mug collapsible bottleTrending products
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Christian
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in to view pricing
sku. 971877
5 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Monty
Sku. 008182
The Monty
Plush brown teddy bear with black stitched eyes. The bear includes a white cord hoodie with a variety of different coloured hoodies to choose from. Branding is placed on the front of the hoodie.
| Product dimensions (L x W x H) | 180 x 120 x 200 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 100% |
| Net weight | 102 gr |
| Commodity code | 9503004100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 480 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 600 x 400 x 400 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.8 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.