The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
Popular search terms
1060 3018 3076 3609 bottle bottle opener Brandcharger caps Ceramic mug collapsible bottleTrending products
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Christian
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in to view pricing
sku. 971877
5 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Swansea
Sku. 003018
The Swansea
Plastic ballpen with a coloured rubber grip.
Blue ink.
| Product dimensions (H) | 142.0 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Metal |
| Net weight | 11 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 35,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Lead |
| Nickel |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 530 x 310 x 200 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 11.9 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.