The Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in to view pricing
sku. CX0100
14 colours best seller gluten free vegan
Popular search terms
970944 plush Puzzle sticky teddy tote bags tumbler 970953 971888 dextrose mintsTrending products
The Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in to view pricing
sku. CX0100
14 colours best seller gluten free vegan
The Malden
Round plastic pot with metal lid and sugar free mints
sign in to view pricing
sku. CX0141
10 colours best seller gluten free vegan
The Toot
Mint card with sugar free mints
sign in to view pricing
sku. CX0241
8 colours best seller gluten free vegan
The Layla
Sku. 970953
The Layla
The RPET felt laptop bag is specifically designed to accommodate a 15-inch laptop. It features a Velcro closing mechanism, ensuring easy and secure access to your laptop and other belongings. The backpack is made from eco-friendly RPET felt material, making it a sustainable choice. For added convenience and comfort, the backpack is equipped with an adjustable shoulder strap, allowing you to find the perfect fit for your carrying preferences.
| Product dimensions (L x W x H) | 360 x 80 x 270 mm |
|---|---|
| Materials | rPET Felt |
| Net weight | 280 gr |
| Commodity code | 4202129100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 450 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Colour Release |
| Extractable Heavy Metals |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 630 x 400 x 450 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.9 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.