The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
Popular search terms
1060 3018 3076 3609 bottle bottle opener Brandcharger caps Ceramic mug collapsible bottleTrending products
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Christian
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in to view pricing
sku. 971877
5 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Langham
Sku. CX0100
The Langham
Enjoy a refreshing mint with this Flat Tin filled with Dextrose Mints. These mints are not only vegan and gluten-free but also made with dextrose, a natural sweetener.
The durable and reusable high-quality metal tin is perfect for reducing waste and embracing an eco-friendly lifestyle. Its compact size makes it easy to carry in a pocket or purse, ensuring fresh breath on-the-go.
Approx. 25g
| dextrose |
|---|
| glucose syrup |
| glazing agent (magnesium stearate) |
| aroma |
| peppermint oil |
| Shelf life | 6-12 months |
|---|---|
| Product dimensions (L x W x H) | 50 x 62 x 17 mm |
| Net weight | 45 gr |
| Commodity code | 73102910 |
| Country of Origin | Netherlands |
| Number in carton | 50 |
|---|---|
| Number on pallet | 16,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 280 x 700 x 230 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 23 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.