The Disc
Round mint card with sugar free mints
sign in to view pricing
sku. CX0211
1 colour gluten free vegan
Trending products
The Disc
Round mint card with sugar free mints
sign in to view pricing
sku. CX0211
1 colour gluten free vegan
The Toot
Mint card with sugar free mints
sign in to view pricing
sku. CX0241
8 colours best seller gluten free vegan
The Henny
Small glass jar with choco's
sign in to view pricing
sku. CX0303
7 colours
The Disc
Sku. CX0211
The Disc
Round mint card with approx. 8g of sugar free mints
| sorbitol 98% |
|---|
| magnesium stearate 1% |
| aroma 0.9% (peppermint oil, menthol, eucalyptus oil, capsicum extract) |
| saccharine 0.1% |
| Shelf life | 6 months |
|---|---|
| Product dimensions (⌀ x W) | 68 x 6 mm |
| Net weight | 18 gr |
| Commodity code | 2106909260 |
| Country of Origin | China |
| Number in carton | 250 |
|---|---|
| Number on pallet | 30,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 365 x 370 x 340 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 18 kg |
Round plastic pot with metal lid and sugar free mints
sign in to view pricing
sku. CX0141
10 colours best seller gluten free vegan
Chewing gum (12pc)
sign in to view pricing
sku. CX0289
1 colour
Round click tin with dextrose mints
sign in to view pricing
sku. CX0130
13 colours best seller gluten free vegan
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.