The Arturo
High visibility safety jacket
sign in to view pricing
sku. 006541
2 colours best seller
Popular search terms
1273146 pen Water bottle token Fan Beach Blanket COIN KEYRING cork and cotton darleneTrending products
The Arturo
High visibility safety jacket
sign in to view pricing
sku. 006541
2 colours best seller
The Aya
Telescopic flash light
sign in to view pricing
sku. 006639
5 colours best seller
The Zeno
Recycled stainless steel single walled bottle (500ml)
sign in to view pricing
sku. 1349361
8 colours best seller new
The Darlene
Sku. 007974
The Darlene
Bamboo pen and pencil set in cardboard box with sleeve, consisting of a click-action ballpoint pen with stylus and a mechanical pencil, blue ink.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 136.0 x 40 x 22.0 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Cardboard, Steel, Bamboo |
| Net weight | 19 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 4,800 |
| 2013/2/EU |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-3 |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 435 x 365 x 255 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 9 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.