The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
Trending products
The Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in to view pricing
sku. 003076
10 colours best seller
The Sophia
Stainless steel travel mug (300ml)
sign in to view pricing
sku. 970774
3 colours eco basic
The Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in to view pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Nora
Sku. 001762
The Nora
Polar fleece (170-180 gr/m2) blanket with a nylon carry strap. Unfolded size 160 x 125 cm.
For printing options - Sku. 1761
Artwork design - 15 colours maximum
| Product dimensions (L x W x H) | 1620 x 1250 x 1.0 mm |
|---|---|
| Materials | Nylon, Polar Fleece, Polar fleece 170-180 gsm |
| Net weight | 325 gr |
| Commodity code | 6301209000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 300 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Colour Release |
| Extractable Heavy Metals |
| Formaldehyde |
| ISO105-X12:2001 |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 470 x 320 x 500 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 8 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.