The Irina
Elegant ballpen
sign in to view pricing
sku. 003832
8 colours best seller
Popular search terms
8996 3775 Stainless steel travel mug teddy bear vest wine 4 in 1 pen 4087 7705_02 005688Trending products
The Jeremy
Sku. 008591
The Jeremy
Four piece stainless steel wine set, consisting of: a bottle stopper, a corkscrew, a drip catcher and pouring spout with stopper. All items are organised in an ABS gift box.
| Product dimensions (⌀ x H) | 149 x 41.0 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Plastic, Stainless Steel 201 |
| Net weight | 261 gr |
| Commodity code | 8205510000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 30 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 720 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Bisphenol A (BPA) |
| Cadmium |
| Food Safe |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 330 x 280 x 490 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.3 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.