The Irina
Elegant ballpen
sign in to view pricing
sku. 003832
8 colours best seller
Popular search terms
1273146 pen TOKEN Tote Bags zeno 1274009 8385 apron COIN KEYRING cork and cottonThe Tarek
Sku. 1274009
The Tarek
Recycled PU notebook and ballpen. The notebook has a corduroy-look finish on the top part of the front and back and includes a ribbon marker and 100 lined pages of 80gsm paper and features an embossed recycled logo on the back. The ballpen has a rubberized finish and laser-engraved recycled logo. Packed in a strong brown carton box with EVA inlay.
| Product dimensions (L x W x H) | 225.0 x 175.0 x 25.0 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Plastic, Paper, Iron |
| Net weight | 390 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 960 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 490 x 420 x 280 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 16.2 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.