The Irina
Elegant ballpen
sign in to view pricing
sku. 003832
8 colours best seller
Popular search terms
1273146 pen TOKEN Tote Bags zeno 1274009 8385 apron COIN KEYRING cork and cottonThe Gisela
Sku. 008385
The Gisela
Double walled stainless steel mug (300ml). The outer wall is stainless steel, the inner wall is plastic. The screw-on lid is leakproof and has a snap opening. The bottom of the cup is anti-slip. The double walled design keeps drinks hot or cold for several hours and prevents condensation on the outside of the cup. Not dishwasher safe.
| Product dimensions (H) | 139.0 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel |
| Net weight | 139 gr |
| Commodity code | 7323930000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | |
| Number on pallet | 1,200 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 400 x 410 x 335 mm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.8 kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.